ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ακούραστη συνεχίζει τις υποχρεώσεις της η ομάδα κατάβασης Π2-Κ2 ,με την καθοδήγηση του προπονητή της κ. Βλαδίμηρου Ορφανίδη, στο Εθνικό πρωτάθλημα χιονοδρομίας , Αλπικών αγωνισμάτων για το 2011-2012.Στους τρίτους πανελλήνιους  προκριματικούς αγώνες παίδων- κορασίδων που έγιναν στον Λαιλιά Σερρών, είχαμε την αθλήτρια του Συλλόγου  Γιώτα Καρατζά  4η  (δίπλωμα), στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης και  τον αθλητή Κώστα Ψωμιάδη,  4ος  (δίπλωμα) στο ίδιο αγώνισμα.  Ο  αθλητής του συλλόγου Διαμαντής –Ραφαήλ Παρίσης, κατέκτησε την 7η θέση στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης και η Τριανταφυλιά Παντελίδου την 12η θέση στο αγώνισμα της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης. Ευχόμαστε στα παιδιά καλή επιτυχία στον επόμενο αγώνα που γίνεται στο Σέλι το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.
Επιτυχίες είχαμε και στην μικρότερη κατηγορία των Π1-Κ1,υπο τις οδηγίες του προπονητή κ.Γιώργου Τσιτσανόπουλου, στην Βασιλίτσα Γρεβενών, με τον αθλητή Τάσο Παπαστεργίου , ο οποίος κατέκτησε στο αγώνισμα της γιγαντιαίας και στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης την 4η θέση. Στην 14η θέση τερμάτισε ο Σταύρος Σπανίδης και στην 17η ο Δημήτρης Βάσσος.