Το Σάββατο στην κατηγορία των Παίδων (U15) για το αγώνισμα του ομαδικού σπριντ (σκυταλοδρομία), οι αθλητές μας Χρήστος Γιαννουλάκης και Γεώργιος-Συμεών Τσομπάνης μετά από έναν καταπληκτικό αγώνα τερμάτισαν πρώτοι και στέφθηκαν Πρωταθλητές Ελλάδος!!!
Νωρίτερα, στην κατηγορία των Παίδων (U15) για το αγώνισμα του ατομικού σπριντ ελεύθερης τεχνικής (1200μ), ο Χρήστος Γιαννουλάκης τερμάτισε 2ος κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο. Ακόμη, ο Γεώργιος – Συμεών Τσομπάνης τερμάτισε 5ος ενώ ο Γεώργιος Γιαννουλάκης 9ος.
Στις Κορασίδες (U15) για το αγώνισμα του ατομικού σπριντ ελεύθερης τεχνικής (1200μ), η Ευτυχία Κόγια τερμάτισε 4η.
Στο ίδιο αγώνισμα στην κατηγορία Ανδρών ο Παλουκίδης Πέτρος κατέλαβε την 7η θέση.
Την Κυριακή, στην κατηγορία των Παίδων (U15) για το αγώνισμα της απόστασης (2500μ) ελεύθερης τεχνικής, ο Γεώργιος Συμεών Τσομπάνης τερμάτισε τρίτος κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο. Στον ίδιο αγώνα ο Χρήστος Γιαννουλάκης έχοντας μία πτώση τερμάτισε 4ος και ο Γεώργιος Γιαννουλάκης 9ος.
Στις Κορασίδες (U15) για το αγώνισμα της απόστασης (2500μ) ελεύθερης τεχνικής, η Ευτυχία Κόγια τερμάτισε 5η.
Στους Άνδρες για το αγώνισμα των 10 χλμ ελεύθερης τεχνικής ο Παλουκίδης Πέτρος κατέλαβε την 7η θέση.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και στον ομοσπονδιακό προπονητή κ. Νίκο Αναστασιάδη.
![](https://sxo.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_165140-300x225.jpg)
ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ
![](https://sxo.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_131742-300x225.jpg)
ΑΠΟΝΟΜΗ ΠΑΙΔΩΝ ΣΠΡΙΝΤ 18ΦΕΒ2023
![](https://sxo.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_131607-300x225.jpg)
Απονομή Κορασίδων Sprint 18ΦΕΒ2023
![](https://sxo.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230219_115940-300x225.jpg)
ΑΠΟΝΟΜΗ ΠΑΙΔΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 19ΦΕΒ2023
![](https://sxo.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230219_115721-300x225.jpg)
ΑΠΟΝΟΜΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 19ΦΕΒ2023