Το Σαββατοκύριακο 4 & 5 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στο Μέτσοβο αγώνας Κυπέλλου Ελλάδος για το Σκι Δρόμων Αντοχής (Langlauf) υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Χειμερινών Αθλημάτων (ΕΟΧΑ).

Στην κατηγορία των Παίδων (U14), στο αγώνισμα των 2,5χλμ ελεύθερης τεχνικής, το Σάββατο ο αθλητής Χρήστος Γιαννουλάκης ήταν ο νικητής του αγώνα κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, ενώ την Κυριακή για το ίδιο αγώνισμα τερμάτισε 2ος κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο. Στην ίδια κατηγορία ο Γεώργιος – Συμεών Τσομπάνης τερμάτισε 4ος και τις δύο ημέρες. Ακόμη, ο τρίτος αθλητής του συλλόγου Γεώργιος Γιαννουλάκης τερμάτισε στην 10η θέση και τις δύο ημέρες.

Στην κατηγορία των Κορασίδων (U14), στο αγώνισμα των 2,5χλμ ελεύθερης τεχνικής, η αθλήτρια Ευτυχία Κόγια τερμάτισε στην 4η θέση και τις δύο ημέρες.

Τέλος, θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τον Ομοσπονδιακό Προπονητή κ. Νίκο Αναστασιάδη που προπονεί τους αθλητές μας με την υποστήριξη της ΕΟΧΑ.